Konserwator urządzeń UDT

Praca konserwatora urządzeń jest dobry wyborem, gdyż na dzisiejszym rynku istnieje bardzo duże zapotrzebowanie na tego rodzaju specjalistów. Co więcej, nic nie wskazuje na to, by coś mogło się w tej kwestii zmienić na gorsze. Wręcz przeciwnie, każdy wykwalifikowany konserwator urządzeń może liczyć na dobre warunki pracy i godną płacę w perspektywie najbliższych lat.

Jednak słowo „wykwalifikowany” jest tutaj magiczną frazą, kluczem do sukcesu w tej branży. Nie chodzi tylko o to, że bez odpowiednich kwalifikacji nikt nie zatrudni Cię legalnie na tym stanowisku, ale też o to, iż żaden konserwator urządzeń, który nie przeszedł formalnego szkolenia nie będzie odpowiednio przygotowany do pełnienia swoich obowiązków w ramach obranego zawodu.

Konserwator urządzeń – które szkolenie wybierasz?

Jedną z nieprawdziwych informacji dotyczących szkoleń na konserwatora UDT jest to, że wystarczy zrobić jeden kurs by mieć uprawnienia do pracy z wszelkimi urządzeniami. To nieprawda, bowiem każde z tych urządzeń jest inne i wymaga oddzielnego szkolenia.

Kandydaci na stanowisko konserwator urządzeń mają do wyboru szkolenia dotyczące między innymi urządzeń takich jak:

• żurawie samojezdne
• wózki widłowe
• wózki widłowe specjalizowane
• suwnice
• żurawie przenośne/przewoźne
• podesty wolnobieżne
• podesty samojezdne
• żurawie wieżowe

Bez względu na to, na które z tych szkoleń się zdecydujesz – nie zapomnij zawsze wybierać ośrodka posiadającego kadrę o wieloletnim doświadczeniem praktycznym oraz porządnych, teoretycznych podstawach. Dzięki temu będziesz mieć pewność, iż nie tylko poznasz najważniejsze aspekty z zakresu budowy, urządzeń, ale przede wszystkim będziesz kompleksowo przygotowany do ich bezpiecznej obsługi i konserwacji.

Jakie wymagania musi spełnić kandydat na konserwatora urządzeń?

Szkolenie dla konserwatorów urządzeń nie wiąże się z żadnymi wymyślnymi wymaganiami. Nawet można pokusić się o stwierdzenie, iż zdecydować się na nie może każdy, kto ma taką ochotę.

Jedyne wymagania są takie:

• należy być osobą pełnoletnią,
• trzeba mieć minimum podstawowe wykształcenie,
• należy uzyskać orzeczenie lekarskie, w którym nie będzie żadnych przeciwwskazań do obsługi urządzeń transportu bliskiego.

Nie trzeba też szukać daleko ośrodka zajmującego się organizacją takich kursów – zachęcamy do zapoznania się z ofertą kursów na konserwatora urządzeń w naszym centrum szkoleniowym, gdzie zawsze można liczyć na profesjonalne przygotowanie do zawodu, jak również atrakcyjne ceny szkoleń. Po więcej informacji – zapraszamy do kontaktu.

DORADCA ADR

"Każde przedsiębiorstwo, którego działalność obejmuje przewóz towarów niebezpiecznych, związane z nim pakowanie, załadunek, napełnianie lub rozładunek, powinno wyznaczyć jednego lub więcej doradców do spraw bezpieczeństwa w transporcie towarów niebezpiecznych, odpowiedzialnego za wspieranie działań zapobiegających zagrożeniem dla osób, mienia i środowiska, związanych z taką działalnością" 1.8.3.1 Adr

Zgodnie z ustawą o przewozie towarów niebezpiecznych z dnia 19 sierpnia 2011 r. - art. 15 nakłada na uczestników przewozu towarów niebezpiecznych obowiązek wyznaczenia co najmniej jednego doradcy do spraw bezpieczeństwa przewozu towarów niebezpiecznych (doradcę ADR - DGSA).