Kurs Adr Specjalistyczny Cysterny

Kurs specjalistyczny w zakresie przewozu towarów niebezpiecznych w cysternach. kurs adr cysternykurs adr cysterny Rybnikkurs adr ślaskiekurs adr cysternykurs adr Racibórz

Osoba, która chce zająć się transportem materiałów niebezpiecznych w cysternach powinna poznać wszystkie przepisy ADR i ukończyć odpowiednie szkolenie. Kurs specjalistyczny ADR w cysternach pozwala podnieść swoje dotychczasowe kwalifikacje, dlatego warto dowiedzieć się na ten temat nieco więcej.

ADR kurs specjalistyczny. Kto może się go odbyć?

  • Osoba, która chce odbyć takie szkolenie musi:
  • Mieć co najmniej 21 lat
  • Posiadać uprawnienia do kierowania pojazdami kat. B,C albo C+E
  • Ukończyły kurs podstawowy z zakresu ADR

ADR kurs podstawowy co można przewozić?

Odpowiedzi na to pytanie rzetelnie udzielą ośrodki szkoleniowe(w tym też zalicza się firma ŁP-EKSPERT kurs adr Racibórz,kurs adr cysterny Racibórz), w których takowe kursy są organizowane.

Specjalistyczny kurs ADR powinien przygotować kierowców do tego, aby potrafili w sposób bezpieczny przewozić materiały niebezpieczne w cysternach. Podczas kursu dowie się jakie zagrożenia na niego czyhają jak zapobiegać wypadkom.

Jakie zagadnienia poruszane są na kursie?

  • Przepisy prawne dotyczące użytkowania pojazdów, ich eksploatacji i sposób znakowania
  • Zachowanie pojazdów na drodze podczas przewozu materiałów niebezpiecznych
  • Wymogi prawne dotyczące cystern
  • Informacje z zakresu napełniania i opróżniania cystern

 

Ile trwa kurs ADR?

Zgodnie z prawem szkolenie nie może trwać mniej niż 16 godzin lekcyjnych. Kurs kończy się egzaminem.

Jak wygląda egzamin ADR?

Kurs to dopiero początek. Kursanci często nie wiedzą, że uprawnienia adr cena obejmuje również bardzo ważny egzamin. Oto z czego się składa:

Podczas pisemnego testu konieczne jest odpowiedzenie na 18 pytań. Czas trwania egzaminu nie przekracza 40 minut. Aby przedłożyć test pozytywnie należy odpowiedzieć poprawnie na co najmniej 12 pytań. Jeżeli nie uda się osiągnąć takiego wyniku można go powtórzyć nie później niż w pół roku od ukończenia szkolenia.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat kursu ADR i podnieść swoje kwalifikacje? Wystarczy, że skontaktujesz się z nami a my odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

 

Kurs specjalistyczny cysterny w Raciborzu .Zapraszamy osoby z Żor,Rybnika,Pszczyny,Jastrzebia Zdrój,Gliwic,Raciborza-Śląsk

Koszt kursu specjalistycznego cysterny  od 300zł brutto .ZADZWOŃ!!!

PRAKTYKA  KIEROWCY CYSTERNY:

Przed wyjazdem.

-Zadbajmy o optymalne rozłożenie ładunku (jeżeli nie jest to możliwe dowiedzmy się jaka jest ilosć ładunku i uwzględnijmy to w sposób prowadzenia pojazdu).

-Generalną zasadą jest,by przy stopniu napełniania pomiędzy 20 a 70% ograniczyć predkość wchodzenia w zakręty,o co najmniej 10-20 km/h wobec wskazanych na ograniczeniach miejscowych a w ronda wjezdżać wolno nie więcej jak 30km/h

-Wykonujmy dzienna obsługę techniczną

-Sprawdź pogodę!!!

Podczas jazdy

-Ilość ładunku oraz jego rozłożenie powinny mieć wpływ na sposób prowadzenia pojazdu.

-Pokonywanie zakrętów i wzniesień powinno byc ostrożne

-Należy unikać gwałtownego hamowania

-Jeżeli warunki pogodowe są złe dostosujmy predkość!

-Nie palimy i nie rozmawiamy przez telefon

-Nie wjeżdżamy na nie utwardzone pobocza.

-Zwracajmy uwagę na wiatr.Silny boczny wiatr na wiaduktach i mostach moze spowodować nie lada problem

-Nie wyprzedzajmy innych pojazdów,jezli nie ma wystarczajacej widoczności

-Podczas awarii lub wypadku zadbajmy o własne bezpieczeństwo orza oznakowanie pojazdu .Zdjęcia z zajęć praktycznych kursu adr

 

kurs adr
szkolenie adr

kurs adrkurs adr

kurs adr

DORADCA ADR

"Każde przedsiębiorstwo, którego działalność obejmuje przewóz towarów niebezpiecznych, związane z nim pakowanie, załadunek, napełnianie lub rozładunek, powinno wyznaczyć jednego lub więcej doradców do spraw bezpieczeństwa w transporcie towarów niebezpiecznych, odpowiedzialnego za wspieranie działań zapobiegających zagrożeniem dla osób, mienia i środowiska, związanych z taką działalnością" 1.8.3.1 Adr

Zgodnie z ustawą o przewozie towarów niebezpiecznych z dnia 19 sierpnia 2011 r. - art. 15 nakłada na uczestników przewozu towarów niebezpiecznych obowiązek wyznaczenia co najmniej jednego doradcy do spraw bezpieczeństwa przewozu towarów niebezpiecznych (doradcę ADR - DGSA).