Kurs adr podstawowy wszystkich klas

Kurs podstawowy w zakresie przewozu towarów niebezpiecznych wszystkich klas.

Większość firm i przedsiębiorstw korzysta z usług takich jak transport. Wymiana materiałów, dowóz towaru czy wiele innych czynności wymagają odpowiedniego przewozu. Jednak nie wszystko może być przewożone tradycyjnymi metodami przez osoby posiadające standardowe uprawnienia. Otóż w naszej placówce oferujemy Państwu adr kurs wszystkich klas, który to pozwoli uzyskać możliwość przewożenia materiałów niebezpiecznych. Takie uprawnienia zwiększają szansę na znalezienie pracy jako kierowca w różnorodnych branżach.

Jednak nie każdy wie co oznaczają materiały niebezpieczne – przede wszystkim są to klasy obejmujące Kurs podstawowy w zakresie przewozu towarów niebezpiecznych wszystkich klas:

 • 2 – Gazy
  • 2.1 – Gazy palne
  • 2.2 – Gazy niepalne, nietrujące
  • 2.3 – Gazy trujące
 • 3 – Materiały ciekłe zapalne
 • 4.1 – Materiały stałe zapalne, materiały samoreaktywne oraz materiały wybuchowe stałe odczulone
 • 4.2 – Materiały samozapalne
 • 4.3 – Materiały wytwarzające w zetknięciu z wodą gazy zapalne
 • 5.1 – Materiały utleniające
 • 5.2 – Nadtlenki organiczne
 • 6.1 – Materiały trujące
 • 6.2 – Materiały zakaźne
 • 8 – Materiały żrące
 • 9 – Różne materiały i przedmioty niebezpieczne

Możliwość transportowania takich rzeczy wymaga odbycia odpowiedniego kursu adr wszystkich klas,  podczas którego dowiedzą się Państwo ważnych rzeczy. Przede wszystkim istotna jest znajomość norm, przepisów prawnych oraz wszelkich zasad bezpieczeństwa. W przypadku materiałów niebezpiecznych zachowanie bezpieczeństwa podczas całego transportu jest priorytetowa.

klasy adr

W naszej placówce możecie Państwo liczyć na fachową obsługę i pomoc ze strony prowadzących szkolenia, a także uzyskanie naprawdę wysokiego poziomu wiedzy. Naszą ofertę, w której skład wchodzi między innymi kurs adr wszystkich klas kierujemy do wszystkich pełnoletnich osób.Poznaj przepisy adr.

Zachęcamy do skorzystania z niej zarówno osoby dopiero rozpoczynające swoją karierę jako kierowca jak i zawodowców chcących podnieść swoje kwalifikacje.

Prowadzimy szkolenia adr dla kierowców od wielu lat.

Specjalne rabaty dla kierowców- kurs adr Mikołów,kurs adr Gliwice,kurs adr Mysłowice,kurs adr Katowice,kurs adr Sosnowiec,kurs adr Częstochowa,kurs adr Wrocław,kurs adr Opole,kurs adr Kraków,kurs adr Racibórz-Kornowac,Kuźnia Raciborska,Pietrowice Wielkie,Krzanowice,Lubomia,Syrynia,Krzyżanowice,Lyski,Rudnik,Nędza

Zapraszamy też osoby z Gliwic, Bielsko-Biała,Katowic,Rybnika,Żor,Raciborza-Kornowac,Kuźnia Raciborska,Pietrowice Wielkie,Krzanowice,Lubomia,Syrynia,Krzyżanowice 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą.Zapisz się na kurs a na pewno poznasz przepisy adr.

zaswiadczenie-adr Ukończenie kursu i zdanie egzaminu państwowego daje możliwość przewożenia towarów niebezpiecznych wszystkich klas z wyjątkiem materiałów wybuchowych (kl. 1-patrz uwaga) oraz materiałów promieniotwórczych (kl. 7 patrz uwaga) przewożonych w sztukach przesyłki lub luzem w kontenerze i cysternach(patrz uwaga). Uprawnienia wydawane na okres 5 lat.

Kurs adr prowadzony jest w Raciborzu .Zapraszamy kierowców i nie tylko z miast Opole,Gliwice,Kędzierzyn -Koźle,Pszczyna,Żor,Wodzisław Śląski do Raciborza,Krakowa.

UWAGA!!

Uprawnienia adr wszystkich klas podstawy uprawnią też do:

-przewozu w sztukach przesyłki towarów klasy 1 ponizej limitów wymagających oznakowania jednostek transportowymi tablicami

-przewozu sztuk przesyłki z materiałami klasy 7,jeżeli całkowita liczba przesyłek Typu A (UN 2915,UN3332) W  jednosce  transportowej nie przekracza 10 i suma wskażników  transportowych nie przekracza 3(przepis szczególny S12).Wymagane jest szkolenie z zagrożeń radiacyjnych wydanym przez Pracodawcę

-przewozu towarów w: cysternach odejmowalnych i pojazdach bateriach,o pojemności do 1000l

-przewozu kontenerów cystern,MEGC i cystern przenośnych, o pojemnosci do 3000l

-przewóz w pojazdach typu MEMU,o ile nie przewożą materiałów wybuchowych

Dokładnie na kursie adr podstawowy dowiesz się co można przewozic na tym zaświadczeniu

WYMAGANIA: Ukończone 21 lat, prawo jazdy, zdjęcie 3,5×4,5 cm.

ZAKOŃCZENIE: Egzamin państwowy przeprowadzany przez Komisję powołaną przez Marszałka Województwa. CZAS 

kurs adr,CZAS TRWANIA: 24 godziny + 1 dodatkowa godzina na każde 5 osób biorących udział w kursie.

Koszt  kursu adr podstawy od 400zł brutto.Zadzwoń!!

 

cena kurs adr podstawy

 

Dobre praktyki kierowców adr

W przypadku przewozu towarów niebezpiecznych kierowca ma prawo do wydłużenia czasu jazdy powyżej dopuszczanej normy, jeżeli kontynuowanie jazdy jest niezbędne ze względu na bezpieczeństwo(art.12 rozporządzenia 561/2006).Jeżeli ze względu na trudne warunki drogowe nie jest możliwe  dojechanie do miejsca przeznaczenia  w planowanym czasie kierowca  ma obowiązek kontynuować BEZPIECZNA JAZDĘ nawet ,gdy związane jest to z wydłużeniem okresu aktywności.

UWAGA !! NIE ŚPIESZ SIĘ!!

Doradca ADR”Każde przedsiębiorstwo, którego działalność obejmuje przewóz towarów niebezpiecznych, związane z nim pakowanie, załadunek, napełnianie lub rozładunek, powinno wyznaczyć jednego lub więcej doradców do spraw bezpieczeństwa w transporcie towarów niebezpiecznych, odpowiedzialnego za wspieranie działań zapobiegających zagrożeniem dla osób, mienia i środowiska, związanych z taką działalnością” 1.8.3.1 Adr Zgodnie z ustawą o przewozie towarów niebezpiecznych z dnia 19 sierpnia 2011 r. – art. 15 nakłada na uczestników przewozu towarów niebezpiecznych obowiązek wyznaczenia co najmniej jednego doradcy do spraw bezpieczeństwa przewozu towarów niebezpiecznych (doradcę ADR – DGSA).

DORADCA ADR

"Każde przedsiębiorstwo, którego działalność obejmuje przewóz towarów niebezpiecznych, związane z nim pakowanie, załadunek, napełnianie lub rozładunek, powinno wyznaczyć jednego lub więcej doradców do spraw bezpieczeństwa w transporcie towarów niebezpiecznych, odpowiedzialnego za wspieranie działań zapobiegających zagrożeniem dla osób, mienia i środowiska, związanych z taką działalnością" 1.8.3.1 Adr

Zgodnie z ustawą o przewozie towarów niebezpiecznych z dnia 19 sierpnia 2011 r. - art. 15 nakłada na uczestników przewozu towarów niebezpiecznych obowiązek wyznaczenia co najmniej jednego doradcy do spraw bezpieczeństwa przewozu towarów niebezpiecznych (doradcę ADR - DGSA).