kurs Podesty ruchome IP-zwyżki -podnośniki koszowe,ruchome przejezdne

I P – podesty nożycowe wolnobieżne , podesty koszowe samojezdne (zwyżki), podesty przewoźne montowane do pojazdów

Ramowy program nauczania:

Lp.   Liczba godzin zajęć teoretycznych Liczba godzin zajęć praktycznych
1. Informacje na temat dozoru technicznego 4  
2. Budowa hydraulicznych dźwigów samochodowych 4  
3. Podstawowe informacje na temat eksploatacji sprzętu 6  
4. Obowiązki operatora sprzętu 10  
5. Bhp operatora podestu 5  
6. Zajęcia praktyczne   10
  RAZEM 40 10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Obsługa podestów ruchomych

Zgodnie z Ustawą o Dozorze Technicznym z 2000 roku istnieje dokładnie dziesięć urządzeń, które podlegają urzędowi dozoru technicznego i jako takie, obsługiwane muszą być zgodnie z określonymi procedurami.

Do urządzeń takich zaliczają się nie tylko popularne żurawie i dźwigi HDS czy wózki jezdniowe, ale również bardziej specjalistyczne podesty ruchome przejezdne wolnobieżne. Do ich obsługi niezbędne jest otrzymanie zaświadczenia operatora wydawanej przez Urząd Dozoru Technicznego.

Skontaktuj Się z Nami. Gwarantowana Szybka Odpowiedź

Nasza firma od wielu lat specjalizuje się w szkoleniach i kursach umożliwiających bezstresowe przystąpienie do egzaminu organizowanego przez UDT. Posiadamy aktualną bazę wymagań egzaminatorów urzędu, więc podesty ruchome przejezdne pytania i odpowiedzi nie stanowią dla naszych klientów i kursantów żadnego zaskoczenia.

Możliwość wielokrotnego zapoznania się z tą samą bazą pytań i odpowiedzi, które później losuje się podczas państwowego egzaminu, znacząco ułatwia rozwiązanie testu.

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w ułatwianiu zdawania egzaminu państwowego, ponieważ posiadane przez nas podesty ruchome przejezdne (zwyżki)materiały są zawsze aktualizowane.

Procedury zmieniają się nieustannie, razem z ustawami i rozporządzeniami, podobnie jak zmieniają się techniczne rozwiązania stosowane przez producentów takich podestów. Staramy się, aby posiadane przez nas materiały naukowe i edukacyjne były jak najbardziej adekwatne i zgodne z formalnymi wymogami komisji egzaminacyjnej UDT.

Baza pytań, mimo drobnych aktualizacji i zmian wynikających ze zmian w rozporządzeniach i ustawach, pozostaje przez lata oparta na tych samych podstawowych informacjach.

Nasze szkolenia i zajęcia teoretyczne uwzględniają podesty ruchome(zwyżki) pytania egzaminacyjne, wśród których najważniejsze do rozwiązania zagadnienia, to m.in.:

 • znajomość podstaw prawnych i aktów powołujących UDT do życia
 • świadomość obowiązków spoczywających na operatorze podestu ruchomego
 • zaznajomienie z zasadami bezpieczeństwa higieny pracy
 • wiedzę z zakresu konstrukcji i budowy inżynieryjnej podestu
 • zasady obsługi manualnej podestu.

Cel szkolenia podesty ruchome I P :

Uzyskanie kwalifikacji zawodowych przez osoby obsługujące podesty ruchome (podnośniki koszowe) oraz przygotowanie słuchaczy do egzaminu dającego uprawnienia operatora. Kurs przeznaczony jest dla pracowników zatrudnionych na stanowiskach operatorów podnośników koszowych (zwyzki), instalatorów, pracowników budowlanych, firm reklamowych.

kurs na zwyżki Śląsk,kurs na zwyżki Rybnik,kurs na zwyżki Żory,kurs na zwyżki Racibórz,kurs na zwyżki Katowice,kurs na zwyżki Jastrzębie Zdrój

 

W programie uwzględniono wymagania kwalifikacyjne kandydatów na maszynistów dźwignic, a w szczególności:

 • znajomość budowy podestów,
 • umiejętność obsługi,
 • znajomość przepisów dozoru technicznego,
 • znajomość przepisów BHP.

 

Rodzaje uprawnień

 • uprawnienia kat. I P
  • podesty ruchome przejezdne wolnobieżne (tzw. podnośniki nożycowe)
  • podesty ruchome przewożne (tzw. pająki podczepiane pod samochód),
  • podesty ruchome samojezdne (montowane na pojeździe – podnośniki koszowe).

 

Organizacja szkolenia

Czas trwania kursu 3 – 5 dni

 

Wymagania wobec kandydata

 • ukończone 18 lat
 • wykształcenie co najmniej podstawowe

Dokumenty uzyskane po szkoleniu

Zaświadczenie kwalifikacyjne wystawione przez dozór techniczny uprawniające do obsługi danego urządzenia. 

kursy/szkolenia : podesty ruchome operator, podesty ruchome szkolenie, podest ruchomy szkolenie, podesty ruchome szkolenia, podesty ruchome kurs, podnośniki koszowe kurs, podnośniki koszowe szkolenie, podnośniki koszowe szkolenia, kurs zwyżki, kursy zwyżki, kursy podesty ruchome

kurs zwyżki podesty kat. I P .Naszą ofertę kierujemy m.in. do Klientów z Rydułtów, Raciborza, Radlina, Rybnika, Wodzisławia Śląskiego, Żory, Suszec,Rudy Śląskiej, Pszowa, Jastrzębia-Zdrój, Szczekocin, Pszczyny, Radzionkowa ,Gliwic, Czerwionki-Leszczyny, Szczyrku, Świętochłowic, Tarnowskich Gór, Miasteczka Śląskiego, Ustronia, Zabrza, Żarkowa, Żywca, Orzesza, Chorzowa, Dąbrowy Górniczej, Wisły , Łaziska Górnego, Poręby, Tych, Zawiercia, Pyskowic, Czechowic-Dziedzice, Bielsko-Białej, ,Skoczowa, Kędzierzyna-Koźle, Katowic, Gliwic, Sosnowica ,Bytomia oraz całego Śląska. Dojeżdżamy także do innych województw, takich jak : Dolnośląskie-Wrocław,Wałbrzych,Brzeg Dolny, Kamienna Góra,Jelenia Góra. Opolskie-Opole,Krapkowice,Nysa oraz Małopolskie-Kraków,Oświęcim

DORADCA ADR

"Każde przedsiębiorstwo, którego działalność obejmuje przewóz towarów niebezpiecznych, związane z nim pakowanie, załadunek, napełnianie lub rozładunek, powinno wyznaczyć jednego lub więcej doradców do spraw bezpieczeństwa w transporcie towarów niebezpiecznych, odpowiedzialnego za wspieranie działań zapobiegających zagrożeniem dla osób, mienia i środowiska, związanych z taką działalnością" 1.8.3.1 Adr

Zgodnie z ustawą o przewozie towarów niebezpiecznych z dnia 19 sierpnia 2011 r. - art. 15 nakłada na uczestników przewozu towarów niebezpiecznych obowiązek wyznaczenia co najmniej jednego doradcy do spraw bezpieczeństwa przewozu towarów niebezpiecznych (doradcę ADR - DGSA).