Licencje transportowe

licencje-transportoweLicencja na transport międzynarodowy

Działalność transportowa w zakresie międzynarodowego przewozu rzeczy wymaga postarania się o odpowiednią licencję wspólnotową na taką usługę. Pomagamy profesjonalnie zająć się wszystkimi związanymi z jej zdobyciem formalnościami. Licencja na transport o charakterze wspólnotowym polega na tym iż wydawana jest przez państwo członkowskie przewoźnikowi, w dwóch przypadkach:

 

  • Gdy przewoźnik posiada siedzibę w danym państwie.
  • Gdy przewoźnik jest uprawniony w państwie członkowskim do wykonywania międzynarodowego przewozu drogowego.

 

Sam wymóg posiadania dokumentów, o których mowa reguluje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) Nr 1071/2009 z dnia 21 października 2009 r. oraz ustawa o transporcie drogowym z dnia 6 września 2001 r.

 

Licencja na transport międzynarodowy – koszt

Wysokość opłat różni się w zależności od tego, na jaki okres licencja zostanie przyznawana. Ma się do wyboru dwie opcje – do 5 lat oraz do lat 10. W pierwszym przypadku udzielenie licencji to koszt rzędu 4.000 zł, gdzie dodatkowo za każdy wypis z licencji uiszcza się opłatę 440 zł. W przypadku licencji na okres powyżej 5 do 10 lat koszt jest dwukrotnie wyższy tj. 8.000 zł, gdzie dodatkowo za każdy wypis z licencji pobierana jest opłata wysokości 880 zł.

Skontaktuj Się z Nami. Gwarantowana Szybka Odpowiedź

Warto również w tym kontekście wspomnieć o opłatach związanych z odnowieniem 5-letniego terminu ważności wypisów z licencji udzielonej na okres powyżej 10 lat. W takim przypadku mamy do czynienia z kwotą o wysokości 40 zł za każdy wypis z licencji.

 

Opłacone licencje transportowe  można odebrać osobiście bądź przesyłką kurierską – ale tutaj jeszcze do kosztów ogólnych należy wliczyć koszt takowej przesyłki

Załatwianie wszelkich formalności w Głównym Inspektoracie Transportu Drogowego / Biurze ds. Transportu Międzynarodowego nie należy do najprostszych zadań, nie inaczej jest jeśli chodzi o wypis z licencji na transport międzynarodowy – stąd nasza firma udziela kompleksowej pomocy w realizacji tego zadania.(Licencja  będzie wyrobiona w  tydzień)

 

Dzięki naszemu wsparciu akceptacja przedłożonych dokumentów z ramienia odpowiednich organów tj. Głównego Inspektora Transportu Drogowego i Starostw będzie zrealizowana szybko, płynnie i bez komplikacji. Z naszej pomocy skorzystało już wiele firm i przedsiębiorców, bowiem wiedzą, że oddając formalności związane   z licencją na transport międzynarodowy w ręce profesjonalistów oszczędzają cenny czas, który mogą poświęcić na biznesowe tematy.

WAŻNE:Potrzebujesz licencje na transport międzynarodowy my załatwimy wszystkie formalności w Głównym  Inspektoracie Transportu Drogowego (Licencja  będzie wyrobiona w  tydzień)

 

W ramach naszych usług licencje transportowe  gwarantujemy Państwu:

 

  • szybkie załatwianie formalności
  • bezbłędne skompletowanie wszystkich dokumentów
  • złożenie wniosku licencyjnego,
  • monitorowanie całego przebiegu sprawy,
  • odbiór licencji z wysyłką pod wskazany adres.

 

Licencje na transportowe ŁP-EKSPERT .Nie zajmie nam to więcej niż 1 tydzień, a cały proces odbywa się w bardzo komfortowy dla Państwa sposób, bowiem formalności są dla Państwa wygody załatwiane między nami za pośrednictwem poczty elektronicznej oraz poczty stacjonarnej. Jeśli tylko mają Państwo jakiekolwiek pytania dodatkowe odnośnie naszej propozycji – zachęcamy do kontaktu.

Z przyjemnością rozwiejemy wszystkie wątpliwości, jak również udzielimy wszelkich informacji na temat cen oferowanych usług. To nieoceniona pomoc, naprawdę warto z niej skorzystać.

Licencje na transportowe-Rybnik,Żory,Skoczów,Jastrzębie Zdrój,Katowice-Śląsk

DORADCA ADR

"Każde przedsiębiorstwo, którego działalność obejmuje przewóz towarów niebezpiecznych, związane z nim pakowanie, załadunek, napełnianie lub rozładunek, powinno wyznaczyć jednego lub więcej doradców do spraw bezpieczeństwa w transporcie towarów niebezpiecznych, odpowiedzialnego za wspieranie działań zapobiegających zagrożeniem dla osób, mienia i środowiska, związanych z taką działalnością" 1.8.3.1 Adr

Zgodnie z ustawą o przewozie towarów niebezpiecznych z dnia 19 sierpnia 2011 r. - art. 15 nakłada na uczestników przewozu towarów niebezpiecznych obowiązek wyznaczenia co najmniej jednego doradcy do spraw bezpieczeństwa przewozu towarów niebezpiecznych (doradcę ADR - DGSA).