Kurs adr podstawowy wszystkich klas

Kurs podstawowy w zakresie przewozu towarów niebezpiecznych wszystkich klas

 

Większość firm i przedsiębiorstw korzysta z usług takich jak transport. Wymiana materiałów, dowóz towaru czy wiele innych czynności wymagają odpowiedniego przewozu. Jednak nie wszystko może być przewożone tradycyjnymi metodami przez osoby posiadające standardowe uprawnienia. Otóż w naszej placówce oferujemy Państwu adr kurs wszystkich klas, który to pozwoli uzyskać możliwość przewożenia materiałów niebezpiecznych. Takie uprawnienia zwiększają szansę na znalezienie pracy jako kierowca w różnorodnych branżach.

Jednak nie każdy wie co oznaczają materiały niebezpieczne – przede wszystkim są to klasy obejmujące Kurs podstawowy w zakresie przewozu towarów niebezpiecznych wszystkich klas:

 • 2 – Gazy
  • 2.1 – Gazy palne
  • 2.2 – Gazy niepalne, nietrujące
  • 2.3 – Gazy trujące
 • 3 – Materiały ciekłe zapalne
 • 4.1 – Materiały stałe zapalne, materiały samoreaktywne oraz materiały wybuchowe stałe odczulone
 • 4.2 – Materiały samozapalne
 • 4.3 – Materiały wytwarzające w zetknięciu z wodą gazy zapalne
 • 5.1 – Materiały utleniające
 • 5.2 – Nadtlenki organiczne
 • 6.1 – Materiały trujące
 • 6.2 – Materiały zakaźne
 • 8 – Materiały żrące
 • 9 – Różne materiały i przedmioty niebezpieczne

Mamy tez inne kursy adr specjalistyczne:

Cysterny

Przeznaczony jest dla kierowców, którzy posiadają już podstawowe uprawnienia do przewozu materiałów niebezpiecznych. Ukończenie szkolenia pozwoli im na realizowanie transportu drogowego  adr w cysternie.

Klasa 1

Kierowcy posiadający podstawowe uprawnienia do przewozu materiałów niebezpiecznych, kończąc kurs ADR klasa 1, zyskują możliwość zdobycia dodatkowych kwalifikacji zawodowych pozwalających im na realizowanie przewozu materiałów wybuchowych kl.1.

Klasa 7

To kurs dedykowany kierowcom, którzy pragną zdobyć wiedzę, umiejętności oraz uprawnienia do transportu szczególnie niebezpiecznych materiałów, zaliczanych do klasy materiałów promieniotwórczych kl.7

 

Doradca do spraw bezpieczeństwa w transporcie towarów niebezpiecznych (ang. DGSA – Dangerous Goods Safety Adviser). Osoba pracująca na tym stanowisku odpowiada za sprawy związane z przewozem drogowym towarów niebezpiecznych adr , a co za tym idzie powinna wykazywać się również ogólną wiedzą z zakresu transportu i logistyki.

 

 

Możliwość transportowania takich rzeczy wymaga odbycia odpowiedniego kursu adr wszystkich klas,  podczas którego dowiedzą się Państwo ważnych rzeczy. Przede wszystkim istotna jest znajomość norm, przepisów prawnych oraz wszelkich zasad bezpieczeństwa. W przypadku materiałów niebezpiecznych zachowanie bezpieczeństwa podczas całego transportu jest priorytetowa.

klasy adr

W naszej placówce możecie Państwo liczyć na fachową obsługę i pomoc ze strony prowadzących szkolenia, a także uzyskanie naprawdę wysokiego poziomu wiedzy. Naszą ofertę, w której skład wchodzi między innymi kurs adr wszystkich klas kierujemy do wszystkich pełnoletnich osób.Poznaj przepisy adr.

Zachęcamy do skorzystania z niej zarówno osoby dopiero rozpoczynające swoją karierę jako kierowca jak i zawodowców chcących podnieść swoje kwalifikacje.

Prowadzimy szkolenia adr dla kierowców od wielu lat.

Specjalne rabaty dla kierowców- kurs adr Mikołów,kurs adr Gliwice,kurs adr Mysłowice,kurs adr Katowice,kurs adr Sosnowiec,kurs adr Częstochowa,kurs adr Wrocław,kurs adr Opole,kurs adr Kraków,kurs adr Racibórz-Kornowac,Kuźnia Raciborska,Pietrowice Wielkie,Krzanowice,Lubomia,Syrynia,Krzyżanowice,Lyski,Rudnik,Nędza

Zapraszamy też osoby z Gliwic, Bielsko-Biała,Katowic,Rybnika,Żor,Raciborza-Kornowac,Kuźnia Raciborska,Pietrowice Wielkie,Krzanowice,Lubomia,Syrynia,Krzyżanowice 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą.Zapisz się na kurs a na pewno poznasz przepisy adr.

zaswiadczenie-adr Ukończenie kursu i zdanie egzaminu państwowego daje możliwość przewożenia towarów niebezpiecznych wszystkich klas z wyjątkiem materiałów wybuchowych kl. 1(-patrz wyżej) oraz materiałów promieniotwórczych kl. 7( patrz wyżej) wa przewożonych w sztukach przesyłki lub luzem w kontenerze i cysternach(patrz uwaga). Uprawnienia wydawane na okres 5 lat.

Kurs adr prowadzony jest w Raciborzu .Zapraszamy kierowców i nie tylko z miast Opole,Gliwice,Kędzierzyn -Koźle,Pszczyna,Żor,Wodzisław Śląski do Raciborza,Krakowa.

UWAGA!!

Uprawnienia adr wszystkich klas podstawy uprawnią też do:

-przewozu w sztukach przesyłki towarów klasy 1 ponizej limitów wymagających oznakowania jednostek transportowymi tablicami

-przewozu sztuk przesyłki z materiałami klasy 7,jeżeli całkowita liczba przesyłek Typu A (UN 2915,UN3332) W  jednosce  transportowej nie przekracza 10 i suma wskażników  transportowych nie przekracza 3(przepis szczególny S12).Wymagane jest szkolenie z zagrożeń radiacyjnych wydanym przez Pracodawcę

-przewozu towarów w: cysternach odejmowalnych i pojazdach bateriach,o pojemności do 1000l

-przewozu kontenerów cystern,MEGC i cystern przenośnych, o pojemnosci do 3000l

-przewóz w pojazdach typu MEMU,o ile nie przewożą materiałów wybuchowych

Dokładnie na kursie adr podstawowy dowiesz się co można przewozic na tym zaświadczeniu

WYMAGANIA: Ukończone 21 lat, prawo jazdy, zdjęcie 3,5×4,5 cm.

ZAKOŃCZENIE: Egzamin państwowy przeprowadzany przez Komisję powołaną przez Marszałka Województwa.                   

kurs adr,CZAS TRWANIA: 24 godziny + 1 dodatkowa godzina na każde 5 osób biorących udział w kursie.

Koszt  kursu adr podstawy od 400zł brutto.Zadzwoń o cene kursu adr!!

 

cena kurs adr podstawy

 

Dobre praktyki kierowców adr

W przypadku przewozu towarów niebezpiecznych kierowca ma prawo do wydłużenia czasu jazdy powyżej dopuszczanej normy, jeżeli kontynuowanie jazdy jest niezbędne ze względu na bezpieczeństwo(art.12 rozporządzenia 561/2006).Jeżeli ze względu na trudne warunki drogowe nie jest możliwe  dojechanie do miejsca przeznaczenia  w planowanym czasie kierowca  ma obowiązek kontynuować BEZPIECZNA JAZDĘ nawet ,gdy związane jest to z wydłużeniem okresu aktywności.

UWAGA !! NIE ŚPIESZ SIĘ!!

Doradca ADR”Każde przedsiębiorstwo, którego działalność obejmuje przewóz towarów niebezpiecznych, związane z nim pakowanie, załadunek, napełnianie lub rozładunek, powinno wyznaczyć jednego lub więcej doradców do spraw bezpieczeństwa w transporcie towarów niebezpiecznych, odpowiedzialnego za wspieranie działań zapobiegających zagrożeniem dla osób, mienia i środowiska, związanych z taką działalnością” 1.8.3.1 Adr Zgodnie z ustawą o przewozie towarów niebezpiecznych z dnia 19 sierpnia 2011 r. – art. 15 nakłada na uczestników przewozu towarów niebezpiecznych obowiązek wyznaczenia co najmniej jednego doradcy do spraw bezpieczeństwa przewozu towarów niebezpiecznych (doradcę ADR – DGSA).

DORADCA ADR

"Każde przedsiębiorstwo, którego działalność obejmuje przewóz towarów niebezpiecznych, związane z nim pakowanie, załadunek, napełnianie lub rozładunek, powinno wyznaczyć jednego lub więcej doradców do spraw bezpieczeństwa w transporcie towarów niebezpiecznych, odpowiedzialnego za wspieranie działań zapobiegających zagrożeniem dla osób, mienia i środowiska, związanych z taką działalnością" 1.8.3.1 Adr

Zgodnie z ustawą o przewozie towarów niebezpiecznych z dnia 19 sierpnia 2011 r. - art. 15 nakłada na uczestników przewozu towarów niebezpiecznych obowiązek wyznaczenia co najmniej jednego doradcy do spraw bezpieczeństwa przewozu towarów niebezpiecznych (doradcę ADR - DGSA).