Przeglądy konserwacyjne (konserwatorskie) żurawi przenośnych typu HDS i podesty ruchome

Wyszkoleni operatorzy zwyżek – radość na rynku pracy!

Na rynku pojawia się coraz większe zainteresowanie użytkowaniem funkcjonalności podnośników (zwyżek) w różnych dziedzinach i branżach. Tym samym, istnieje też o wiele więcej firm oferujących wynajem podnośnika (zwyżka) aniżeli jeszcze kilka lat temu. To daje możliwość wszystkim osobom, które szukają pomysłu na udaną pracę czy też poszerzenie swojej wartości na rynku pracy. Umiejętność obsługi tych urządzeń będzie cennym dodatkiem do każdego życiorysu.

Kto może wybrać się na kurs z obsługi podnośników?

Ten kurs jest przeznaczony dla każdego, kto może być zobowiązany do obsługiwania zwyżek bądź też chce znaleźć dobrą posadę w firmie oferującej wynajem podnośnika (zwyżka). Ten kurs nauczy przygotowania do pracy na tych urządzeniach i bezpiecznego obsługiwania różnych typów zwyżek.

Po zaliczeniu teorii i testu praktycznego uzyska się licencję operatora – dokument potwierdzający zdobyte kompetencje.

Czego można się dowiedzieć na kursie?

Każdy szanujący się ośrodek szkoleniowy dba o to, by nawet intensywny kurs zapewniał przygotowane do pełnienia zawodu związanego z obsługą takich urządzeń, czym każda firma oferująca wynajem podnośnika (zwyżka) bardzo się cieszy – bo wie, że dzięki temu będzie mieć w swoich szeregach solidnych, wykwalifikowanych pracowników.

Możesz między innymi w ramach kursów spodziewać się tego, że:

• zapoznasz się z odpowiednimi przepisami dotyczącymi zdrowia i bezpieczeństwa w czasie użytkowania podnośnika
• jak zapobiegać wypadkom i kontrolować stan techniczny sprzętu,
• będziesz wiedział jak określić potrzeby w zakresie ochrony personelu,
• będziesz umiał prowadzić zwyżkę bezpiecznie i manewrować nią we właściwy i prawidłowy sposób, wewnątrz i na zewnątrz budynku,
• nauczysz się przeprowadzać kontrole przed użyciem i codzienną konserwację przed rozpoczęciem pracy,
• będziesz umiał przeprowadzić prawidłowe procedury awaryjne,
• będziesz w stanie zrozumieć możliwości i ograniczenia, które umożliwią Ci bezpieczne działanie.

Kursy te dadzą Ci umiejętności wymagane do bezpiecznej i wydajnej pracy w firmach oferujących wynajem podnośnika (zwyżka). Ważne jest jednak, by zapisać się na szkolenie do jednego z renomowanych i zaufanych ośrodków. W tym kontekście zapraszamy do nas – Ośrodka Szkoleniowego Piszczek, gdzie wyszkoliliśmy już całe mnóstwo specjalistów w obsłudze sprzętów tego rodzaju. Ty również możesz dołączyć do tego grona i poszerzyć grono zadowolonych specjalistów o sporych perspektywach na rynku pracy – tak samo w kraju, jak i za granicą. Warto z tego skorzystać.

DORADCA ADR

"Każde przedsiębiorstwo, którego działalność obejmuje przewóz towarów niebezpiecznych, związane z nim pakowanie, załadunek, napełnianie lub rozładunek, powinno wyznaczyć jednego lub więcej doradców do spraw bezpieczeństwa w transporcie towarów niebezpiecznych, odpowiedzialnego za wspieranie działań zapobiegających zagrożeniem dla osób, mienia i środowiska, związanych z taką działalnością" 1.8.3.1 Adr

Zgodnie z ustawą o przewozie towarów niebezpiecznych z dnia 19 sierpnia 2011 r. - art. 15 nakłada na uczestników przewozu towarów niebezpiecznych obowiązek wyznaczenia co najmniej jednego doradcy do spraw bezpieczeństwa przewozu towarów niebezpiecznych (doradcę ADR - DGSA).