To, że współcześni konsumenci posiadają coraz większe potrzeby nie stanowi dla nikogo żadnej nowości.
Wynika to między innymi z tego, że sami każdego dnia jesteśmy konsumentami i oczekujemy solidnej i profesjonalnej obsługi.
Dlatego też firmy, które specjalizują się produkcją pytają kurs na wózki widłowe ceny wszelkiego rodzaju wyposażenia magazynowego borykają się w dzisiejszych czasach z ogromną konkurencją.
Dodatkowo sprzęty typu wózki widłowe cieszą się bardzo dużą popularnością na dzisiejszym rynku.
Kurs na wózki widłowe udt cena zadzwoń
W związku z czym coraz więcej firm stara się je produkować.
Jednak ,aby móc korzystać z takiego wózka, potrzebne są kursy wózki widłowe(popularne nazewnictwo wózki widłowe), które pozwolą pracownikom nauczyć się obycia z tym sprzętem.
Należą do specyficznych urządzeń, których obsługa wymaga nie tylko specjalistycznej wiedzy z zakresu ich obsługi, ale także z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy.
Jest to bardzo ważne, ponieważ praca z wózkiem widłowym jest zaliczana do jednych z bardziej niebezpiecznych.
Jednak nie wszyscy właściciele przedsiębiorstw zwracają na to uwagę. W dzisiejszych czasach w wielu przypadkach najbardziej liczy się kurs na wózki widłowe ceny urządzenia, a nie jego jakość.
Jeżeli interesuje Cię kurs na wózki widłowe udt cena zadzwoń
Rodzaje uprawnień:
1.Wózki jezdniowe podnośnikowe z mechanicznym napędem
podnoszenia z wysięgnikiem oraz wózki jezdniowe podnośnikowe
z mechanicznym napędem podnoszenia z osobą obsługującą podnoszoną
wraz z ładunkiem
(uprawnia również do obsługi wszystkich pozostałych wózków jezdniowych
podnośnikowych z mechanicznym napędem podnoszenia)
2.Wózki jezdniowe podnośnikowe z mechanicznym napędem
podnoszenia z wyłączeniem wózków z wysięgnikiem oraz wózków
z osobą obsługującą podnoszoną wraz z ładunkiem
Kurs na wózki widłowe z wymianą butli gazowej jest na podstawie programu zatwierdzonego przez Urząd Dozoru Technicznego .
Jesteśmy certyfikowanym Ośrodkiem szkoleniowym prowadzącym kurs na wózki widłowe z wymianą butli gazowej .
Warunki przyjęcia na szkolenie –kurs na wózki widłowe z wymianą butli gazowej jest : – ukończone 18 lat życia, – wykształcenie podstawowe – brak przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania pracy jako operator wózków jezdniowych
Celem szkolenia / kursu na wózki widłowe z wymianą butli gazowej dla kandydatów na OPERATORÓW wózków jest:
Przygotowanie słuchaczy do egzaminów kwalifikacyjnych przeprowadzanych przez Urząd Dozoru Technicznego.
W celu uzyskania uprawnień. – wiadomości o dozorze technicznym – ogólne wiadomości o wózkach jezdniowych – budowa wózków widłowych – obsługa wózków widłowych – czynności operatora w trakcie pracy – wiadomości z zakresu bezpiecznej obsługi – wymiana butli gazowych w wózkach – zajęcia praktyczne.
Kurs na wózki widłowe -ZADZWOŃ
Kursy na wózek widłowy-100% zdawalność
Kurs operatora wózków widłowych udt składa się z części teoretycznej oraz praktycznej. Dla kursantów zainteresowanych szkoleniem- kursu na wózki widłowe z wymianą butli gazowej musi zakończyć się egzaminem państwowym przed powołaną komisją UDT.
Uprawnienia na wózki widłowe są ważne terminowo.
Ile kosztuje kurs wózka widłowego zadzwoń
Kurs na wózki widłowe ile trwa?zadzwoń
Zajęcia kursów wózki jezdniowe (widłowe) teoretyczne i praktyczne kursu na wózki widłowe z wymianą butli gazowej odbywają się w Raciborzu , Rybniku ,Wodzisławiu Śląskim, Żorach, Jastrzębia Zdrój, jak i na Śląsku i poza nim.
Dojeżdżamy do firm i zakładów.
Cena za kursu za wózki widłowe jest naprawdę atrakcyjna.
Kurs na wózki widłowe z wymianą butli gazowej – praktyczne informacje o korzyściach dla pracodawców.
Ile kosztuje kurs wózka widłowego ważnego w uni europejskiej.Zadzwoń
A dowiesz się jak jest cena kursu na wózki widłowe.
Podstawowym i głównym wymogiem szkolenia wózków widłowych Wodzisław Śląski jest bezpieczeństwo. Te przemysłowe, duże i potężne maszyny nie potrzebują dużo czasu, by zrobić wielkie szkody. W związku z tym osoby pracujące przy wózkach widłowych powinny być profesjonalne przygotowane w sposób zgodny z prawem do pracy z urządzeniami do tego rodzaju.
To zapewnić im może wyłącznie kurs na wózek widłowy Rybnik mający miejsce w renomowanym ośrodku.
Dlaczego ma to aż tak wielkie znaczenie?
Rola operatora jest kluczowa dla zapewnienia odpowiedniego i bezpiecznego użytkowania wózków widłowych z wymianą butli gazowej . Posiadanie legalnie zapewnionych i przygotowanych operatorów na pokładzie staje się wymogiem dla każdych przedsiębiorców.
Dla tych firm, które na ten moment nie zadbały o tę kwestię i w ich przedsiębiorstwach ma miejsce nagminny brak szkolenia wózków widłowych – konieczne jest uświadomienie sobie, iż jest to naprawdę niebezpieczną kwestią wymagającą szybkiego rozpatrzenia.
W przypadku, gdy firmy mają własnych kierowców również i oni powinni być odpowiednio przygotowani w odniesieniu do operacji związanych z obsługą wózka widłowego.
Zalety posiadania wyszkolonego i certyfikowanego operatora wózka widłowego
# 1 Oszczędność czasu
Dobrze wyszkoleni i wykwalifikowani kierowcy mogą transportować ciężkie towary w szybki, stały i ostrożny sposób – tego nauczyć ich może porządnie zrealizowany kurs na wózek widłowy Wodzisław Śląski.
# 2 Zmniejszona szansa na ryzyko
Wypadki są niestety stałą częścią operacji związanych z obsługą wózka widłowego, ale ryzyko związane z ich wystąpieniem wzrasta ogromnie w przypadku, gdy do obsługi tej dopuszcza się niewykwalifikowanych operatorów.
# 3 Zmniejszone straty w zapasach
Redukcję można zaobserwować w utracie zapasów w wyniku prawidłowej obsługi towarów przez wyszkolonego operatora wózka widłowego, który ma za sobą kurs na wózek widłowy Racibórz zrealizowany w profesjonalnym ośrodku.
# 4 Mniej problemów technicznych z maszynami
Wyszkoleni i certyfikowani operatorzy zawsze upewniają się, że maszyny działają w prawidłowy sposób i potrafią zadbać o ich stan w prawidłowy sposób.
# 5 Lepsza konserwacja wózków widłowych
Wyszkoleni operatorzy mogą przydać się w utrzymaniu maszyn we właściwym stanie technicznym przez cały rok, co eliminuje konieczność częstych napraw.
# 6 Większa pewność siebie
Wyszkoleni specjaliści z pewnością będą mieli większą pewność podczas pracy na wózku widłowym. Kurs na wózek widłowy Rybnik podniesie także poziom pewności, dzięki czemu pracownicy jacy z niego skorzystają będą mogli pracować lepiej i w bardziej zaangażowany sposób.
Bezpieczeństwo przede wszystkim
Powyższe sześć punktów w oczywisty sposób pokazuje, dlaczego szkolenie w zakresie wózków widłowych – takie jak to oferowane przez ośrodek ŁP-EKSPERT jest jednym z najważniejszych i obowiązkowych aspektów każdej firmy lub organizacji, której celem jest dostarczanie wysokiej jakości i terminowych usług dla klientów i logistyka tych działań wymaga korzystania właśnie z tych maszyn.
Jeśli więc jeszcze o to nie zadbałeś – pracodawco już dzisiaj zacznij szukać odpowiedniego ośrodka.Zapytaj ile kosztuje kurs na wózki widłowe udt
Test egzaminacyjny z odpowiedziami na uprawnienia na wózki widłowe
Do podstawowych elementów UTB (wózka jezdniowego napędzanego) należą :
– rama
– układ jezdny (koła, mosty półosie)
– układ kierowniczy
– układ hamulcowy
– układ napędowy (silnik, zespoły przenoszące napęd)
– układy hydrauliczne osprzętu roboczego
– kabina oraz elementy sterujące i sygnalizujące
Czynności operatora – kierowcy przed rozpoczęciem pracy (tzw. OC) są następujące :
– sprawdzić w książeczce UTB czy usterki i uszkodzenia, które zgłoszono zostały usunięte
– wizualnie ocenić UTB
– sprawdzić szczelność układów (czy nie ma przecieków na złączach, przewodach, czy zbiornikach)
– sprawdzić i ewentualnie uzupełnić poziom paliwa w zbiorniku (UTB o napędzie spalinowym)
– sprawdzić stan opon, wideł podnośnikowych, łańcucha, maszty itp.
– sprawdzić i uzupełnić poziom płynów eksploatacyjnych (hamulcowego, chłodzącego, oleju hydraulicznego, oleju w silniku (spalinowe), elektroitu (elektryczne))
– sprawdzić stan połączeń elektrycznych i naładowania baterii (UTB elektryczne)
– sprawdzić układ kierowniczy (luz, skręt)
– sprawdzić skok jałowy sprzęgła ciernego
– sprawdzić oświetlenie, sygnał dźwiękowy, światło hamowania
– sprawdzić wszystkie elementy sterownicze i upewnić się, że hydraulika pracuje prawidłowo
– po uruchomieniu sprawdzić, czy układy smarowania i ładowania akumulatora pracują prawidłowo
– inne czynności, które zostały ujęte w instrukcji obsługi
Po wykonaniu OC kierowca – operator wpisem w książeczkę UTB akceptuje jego sprawność i od tego momentu bierze odpowiedzialność za sprzęt.
Przy układzie kierowniczym należy sprawdzić promień skrętu oraz luz kierownicy. Nie może przekraczać 20 0 . Optymalną sytuacją byłoby, gdyby luz na kole kierowniczym nie występował. Luz kierownicy jest to bezwładność kół skrętnych względem kierownicy.
– układ skrętu ze wspomaganiem hydraulicznym (siłownik kręcący koła)
– układ hamulcowy (zbiornik płynu, pompa przewody, tłoczki hamulcowe)
– układ sprzęgła (hydrauliczne i hydrostatyczne)
– układ podnoszenia karetki i przechylania wieży roboczej
Stateczność wózka zależy od masy ładunku, odległości środka ciężkości ładunku od czoła wideł i wysokości, na którą podnosimy. Nie wolno przewozić ładunku, którego masa przekracza dopuszczalną normę dla danego UTB, gdyż może to spowodować zachwiane stateczności i przewrócenie się wózka.
Należy wyłączyć wyłącznik awaryjny, sprawdzić (uzupełnić) poziom elektrolitu i odkręcić korki akumulatorów.
Hamulec zasadniczy – naciskamy pedał hamulca, który powinien stawiać opór i nie opaść do podłogi i sprawdzamy skuteczność hamowania – długość drogi hamowania wózka obciążonego ciężarem nominalnym powinna być mniejsza od podanej w dokumentacji techniczno – ruchowej (DTR) wózka. Sprawdzamy równomierność hamowania – czy w trakcie hamowania nie ściąga wózka w jedną stronę.
Hamulec pomocniczy (ręczny) – sprawdzamy czy zapadka i dźwignia działa prawidłowo i czy po pochyłości UTB nie stacza się. Następnie sprawdzamy na pochyłości na wyłączonym silniku (czas 15 minut). Pochyłość 8% dla elektrycznego i 15% dla spalinowego.
– sygnał dźwiękowy
– wskaźnik położenia koła kierującego (wózki 3 kołowe)
– wskaźnik stopnia naładowania baterii (wózki elektryczne)
– elektroniczny wskaźnik masy podnoszonego ładunku
UTB musi odpowiadać wymogom rozporządzenia Ministra infrastruktury w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia.
– elektryczny sieciowy
– elektryczny akumulatorowy
– spalinowy niskoprężny
– spalinowy wysokoprężny
– inne rodzaje napędów
Wózki spalinowe na otwartej przestrzeni, a elektryczne w pomieszczeniach.
Przyjmuje się, że wózki elektryczne 8% , a spalinowe 15 %. Podyktowane jest to długością pojazdu i masą ładynku. (W elektrycznych starego typu na większej pochyłości wylewał się kwas z akumulatorów. Mają też mniejszą sprawność.) Dokładne dane znajdują się w UDT każdego wózka.
Przechył wieży ułatwia podnoszenie i transport ładunków oraz pomaga zapewnić stabilność podczas przewożenia towaru.
Kąt zwarcia wideł wynosi 110. Ułatwia to utrzymanie równowagi przewożonego ładunku.
Wózki służą do prac załadowczych oraz transportu na ograniczone odległości. Podstawowym osprzętem są widły. Można je zastąpić innym osprzętem, np. wysięgnik, trzpień, szuflada, platforma robocza, kleszcze boczne. Osprzęt powinien spełniać wymogi przepisów bhp oraz odpowiedniej normy PN-77/M-780105.
Największym zagrożeniem jest nieszczelność instalacjo zasilania gazem. Może to doprowadzić do wybuchy, pożaru lub zatrucia gazem.
Podczas ładowania akumulatora wydziela się wodór, który tworzy mieszaninę wybuchową z powietrzem, dlatego pomieszczenie powinno mieć dobrą wentylację oraz hermetyczną instalację elektryczną. Obowiązuje bezwzględny zakaz używania otwartego ognia.
Należy mieć zezwolenie na prowadzenie wózka, prawo jazdy kat. B. UTB musi odpowiadać wymogom rozporządzenia Ministra infrastruktury w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia.
Ładunek powinien być rozmieszczony symetrycznie względem osi symetrii wózka i równomiernie na platformie. Nie może się przemieszczać. Im bardziej wysunięty do przodu ładunek, tym mniejsza jego dopuszczalna i mniejsza stateczność wózka.
Ukończone 18 lat, minimum podstawowe wykształcenie, ukończony kurs (48 godzin teorii i 15 godzin jazdy). Zdany egzamin przed komisją UDT. Odbyć staż stanowiskowy i zapoznać się z DTR UTB.
Zatrzymać wózek, rozładować, wyłączyć silnik i zabezpieczyć wózek. Podnieść wózek lewarkiem i podłożyć klocek drewniany (koniecznie). Wykręcić wentyl lub spuścić powietrze do połowy nominalnego ciśnienia. Odkręcić koło (5 lub 6 śrub – zależy od typu), rozkręcić felgę (5 lub 6 śrub) i wymienić felgę. Założyć felgę. Napompować max. do połowy nominalnego ciśnienia. Założyć koło. Dopompować do nominalnego ciśnienia. Uwaga – felgę trzyma 10 – 12 śrub. (pytają o to.)
Tyłem – jeśli ładunek utrudnia widoczność oraz z zjazdu ze wzniesienia.
– przed wydaniem decyzji o dopuszczeniu do eksploatacji (odbiorcze)
– w trakcie eksploatacji w terminach określonych dla danego UTB (okresowe)
– powypadkowe, poawaryjne oraz wynikające z bieżących potrzeb (doraźna)
Wynika to z przepisów ustawy o dozorze technicznym.
W czasie jazdy nie wolno manipulować ładunkiem. Wszelkie podzespołu można uruchamiać dopiero po zatrzymaniu UTB.
Max. prędkość to 25 km/h. Jednak prędkość należy dostosować do warunków w trasie.
– do 18 km/h na długich prostych odcinkach
– do 12 km/h w pobliżu budynków i hal produkcyjnych
– do 6 km/h w halach magazynowych
– do 3 km/h w miejscach o ograniczonej widoczności i tam gdzie przebywają ludzie.
Może to spowodować utratę stateczności pojazdu i przechył wózka w kierunku ładunku oraz oderwanie tylnych kół od podłoża.
Kierowcę obowiązuję przepisy o ruchu drogowym.
Sprzęgło służy do odłączania silnika od reszty zespołu napędowego, przy zmianie biegów, w chwili hamowania, ruszania i zatrzymywania.
– opis techniczny – dane techniczne z tabliczki, nazwa i adres wytwórcy, rodzaj i przeznaczenie UTB, podstawowe parametry i urządzenia zabezpieczające.
– rysunek zestawieniowy
– schematy elektryczne, hydrauliczne, pneumatyczne (o ile mają zastosowanie)
– schemat układów cięgnowych w mechanizmach napędowych
– instrukcję eksploatacji – przeznaczenie i przewidywane warunki pracy, opis budowy, działania, i regulacji elementów wyposażenia oraz elementów bezpieczeństwa
– kopia świadectwa badania typu dla urządzeń zabezpieczających
– dokumentacja uzupełniająca
– potwierdzenie prawidłowości zainstalowania urządzenia w strefie zagrożenia wybuchem
Zbiornik – > pompa hamulcowa -> popychacz -> przewody hydrauliczne -> cylinderki rozwierające szczęki bębna.
Silnik -> sprzęgło -> przekładnia (skrzynia biegów) -> wał -> przekładnia różnicowa -> półosie -> koła.
Patrz pyt. 25
Hamulec opadania karetki, zawory dławiące, ogranicznik górnego wysuwu karetki.
– przygnieceni, uderzenie wózkiem
– porażenie prądem 230/400 V na stanowisku ładowania akumulatorów
– oparzenie łukiem elektrycznym w razie zwarcia w przewodach przyłączeniowych
– oparzenie kwasem siarkowym lub elektrolitem przy zalewaniu akumulatorów
– wybuch wodoru w czasie ładowania akumulatorów
– wybuch lub pożar wózka spowodowany nieszczelnością w instalacji gazowej
– utrata stateczności wózka i jego przewrócenie się
– upadek ładunku w wyniku jego złego ułożenia bądź przeładowania
– wypadki w czasie ruchu spowodowane awariami układu hamulcowego, kierowniczego, błędem kierowcy, braku osłon
– szkodliwe działanie spalin
– wpływ niewygodnej pozycji operatora na jego zdolności psychomotoryczne
– wpływ ha lasu i drgań na zdolności psychometryczne operatora
Instrukcja bhp określa, że kierowca w czasie pracy zobowiązany jest stosować kask ochronny.
– ocenić masę, stateczność i środek ciężkości ładunku
– sprawdzić czy w czasie wykonywania czynności nie spowoduje zagrożenia
– wskaźnik ciśnienia oleju
– wskaźnik temperatury cieczy chłodzącej
– wskaźnik ładowania akumulatora
– wskaźnik ilości paliwa
– z masztem wewnątrz nie obejmujące ładunków
– z masztem wewnątrz z wysuwaną karetką
– z masztem wewnątrz obejmujące ładunek
– wózki podnośnikowe czołgowe
– wózki podnośnikowe boczne
– wózki podnośnikowe wysuwane czołowo – boczne
– wózki podnośnikowe obrotowe
– wózki podnośnikowe specjalizowane
Należy zwrócić uwagę na zachowanie pionu i stabilność sztapla oraz na dopuszczalną ilość i masę składowanych palet. Max wysokość składowania palet to 150 cm. Ważne!
Przepisy bhp szkolenie dla pracowników z właściwości materiałów i rodzajów zagrożeń, pierwsza pomoc, inne zagrożenia, które powoduje dany towar. Bezpieczne metody i sposoby transportu danego rodzaju materiałów.
Ustawa z dnia 21 grudnia 2000 r. o dozorze technicznym
-Dozór techniczny to działalność zmierzająca do zapewnienia bezpiecznego funkcjonowania urządzeń techn., które mogą stwarzać zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzkiego, mienia lub środowiska
Ustawa określa zasady, zakres i formy wykonywania dozoru technicznego oraz jednostki właściwe do jego wykonywania. Dozorem technicznym są określone ustawą działania zmierzające do zapewnienia bezpiecznego funkcjonowania urządzeń technicznych.
1) urządzeniach technicznych – należy przez to rozumieć urządzenia, które mogą stwarzać zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzkiego oraz mienia i środowiska wskutek:
Dozorowi technicznemu podlegają urządzenia techniczne w toku ich projektowania, wytwarzania, w tym wytwarzania materiałów i elementów, naprawy i modernizacji, obrotu oraz eksploatacji.
Rozporządzenia Rady Ministrów z dn. 3 lutego 2003 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie rodzajów urządzeń technicznych podlegających dozorowi technicznemu.= od 18 sierpnia 2003 dozorowi techn. podlegają wózki jezdniowe podnośnikowe z mech. napędem podnoszenia
jakich wózków nie mogę obsługiwać ?
Nie mogę obsługiwać wózków specjalizowanych (o zmiennym wysięgu i podnoszonych razem z kabiną kierowcy)-na nie trzeba mieć odrębne zezwolenie UDT
co zawiera książka rewizyjna?
książka rewizyjna zawiera;
-dokumentację techniczną,- instrukcje obsługi,- protokóły z badan okresowych wózka,-decyzje UDT o dopuszczeniu do eksploatacji lub nie,- dziennik konserwacji wózka,- deklaracje zgodności-informacje o wózku – numer ewidencyjny wózka-informacje o użytkowniku wózka Użytkownicy wózków widłowych mają obowiązek prowadzić Dziennik Konserwacji Wózka Widłowego (z aktualnymi wpisami przeglądów i napraw)
Opadnięcie masztu ruchomego względem nieruchomego nie może być większe niż 100 m, a wychył od pionu – 5 stopni
Pomiar można również wykonać w ciągu 1 minuty, wtedy opadnięcie nie może być większe niż 10mm, a wychył nie może być większy niż 0,5 stopni
Dopuszczalna prędkość odpadania karetki przy normalnym obciążeniu, w razie awarii wynosi 0,6 m/s
kursy na wózki widłowe kierujemy dla Klientów m.in. z Rydułtów, Raciborza, Radlina, Rybnika, Wodzisławia Śląskiego, Żory, Suszec,Rudy Śląskiej, Pszowa, Jastrzębia-Zdrój, Szczekocin, Pszczyny, Radzionkowa ,Gliwic, Czerwionki-Leszczyny, Szczyrku, Świętochłowic, Tarnowskich Gór, Miasteczka Śląskiego, Ustronia, Zabrza, Żarkowa, Żywca, Orzesza, Chorzowa, Dąbrowy Górniczej, Wisły , Łaziska Górnego, Poręby, Tych, Zawiercia, Pyskowic, Czechowic-Dziedzice, Bielsko-Białej, ,Skoczowa, Kędzierzyna-Koźle, Katowic, Gliwic, Sosnowica ,Bytomia oraz całego Śląska. Dojeżdżamy także do innych województw, takich jak : Dolnośląskie-Wrocław,Wałbrzych,Brzeg Dolny, Kamienna Góra,Jelenia Góra. Opolskie-Opole,Krapkowice,Nysa oraz Małopolskie-Kraków,Oświęcim
Kursy i szkolenia oferowane są dla osób i firm z następujących miast:• Będzin • Bestwina • Biała Błotna • Bielsko Biała • Bierna • Bieruń • Boguchwałowice • Brenna • Buczkowice •Bystra •Bytom• Cegielnia • Chorzów • Cieszyn • Cisiec • Cisownica • Cynków • Czechowice-Dziedzice • Czekanów • Czeladź • Czernichów • Częstochowa •Czyrna• Dąbrowa Górnicza • Dębowiec • Dzięgielów• Garnek • Gierałtowice • Gilowice • Glinka • Gliwice • Goczałkowice-Zdrój • Godziszka • Goleszów • Górki Małe • Górki Wielkie • Gorzyce • Imielin • Istebna• Jastrząb • Jastrzębie-Zdrój • Jaworze • Jaworznik • Jaworzno • Jaworzynka • Jeleśnia• Kalna • Kamesznica • Katowice • Kiczyce • Kiełkowice • Kisielów • Kłobuck • Knurów • Kobiór • Kochcice • Kocierz Rychwałdzki • Kocoń • Koniaków • Koniecpol • Korbielów • Koszarawa • Koszwice • Kotowice • Koziegłowy • Kroczyce • Krzyżowa • Kule L • Łagiewniki Wielkie • Laliki • Łaziska Górne • Lgota Górna • Lipowa • Lubliniec M • Malinka • Marklowice • Masłońskie • Meszna • Miasteczko Śląskie • Międzybrodzie Bialskie • Międzybrodzie Żywieckie • Mikołów • Milówka • Mirów • Morsko • Mysłowice • Myszków N • Nakło Śląskie • Niegowa • Nieledwia • Niewiesze • Nowa Osada • Nowe Bojszowy • Nowe Chechło O • Ochaby Małe • Ogrodzieniec • Okrajnik • Olza • Orzesze • Ostrów P • Pewelka • Pewel Mała • Pewel Wielka • Piasek • Piekary Śląskie • Pierzchno • Pietrzykowice • Pilica • Podlesice • Podzamcze • Pogrzebień • Ponik • Porąbka • Poraj • Przeczyce • Przyborów • Przystajń • Przyszowice • Pszczyna • Pyrzowice • Pyskowice R • Racibórz • Radlin • Radziechowy • Radzionków • Rajcza • Rokitno Szlacheckie • Ruda Śląska • Rybarzowice • Rybnik • Rycerka Dolna • Rycerka Górna • Rychwałd • Ryczówek • Rzędkowice S • Sarnów • Siedlec • Siemianowice Śląskie • Siewierz • Skoczów • Sławków • Ślemień • Smereków Wielki • Smoleń • Soblówka • Sól • Sopotnia Wielka • Sośnicowice • Sosnowiec • Świętochłowice • Świnna • Szałsza • Szare • Szczyrk • Szonowice T • Tarnowskie Góry • Toszek • Tresna • Twardorzeczka • Tychy U • Ujsoły • Ustroń W • Węgierska Górka • Wieprz • Wilkowice • Wisła • Włodowice • Wodzisław Śląski • Woszczyce • Woźniki • Wysoka Z • Żabnica • Zabrze • Żarki • Żarki Letnisko • Zarzecze • Zawady • Zawiercie • Zdów • Zebrzydowice • Złatna • Złoty Potok • Żory • Zrębice • Zrębice Pierwsze • Zwardoń • Żytna • Żywiec. kurs na wózek widłowy Rybnik • kurs na wózek widłowy Wodzisław Śląski • kurs na wózek widłowy Wodzislaw Slaski • kurs na wózek widłowy Racibórz •kurs na wózek widłowy Raciborz• kurs na wózek widłowy Kędzierzyn Koźle • kurs na wózek widłowy Jastrzębie Zdrój • kurs na wózek widłowy Skoczów • kurs na wózek widłowy Gliwice •kurs na wózek widłowy Katowice • kurs na wózek widłowy Tychy • kurs na wózek widłowy Katowice• kurs na wózek widłowy Żory • kurs na wózek widłowy Skoczów •kurs na wózek widłowy Knurów • kurs na wózek widłowy Zabrze •kurs na wózek widłowy Sosnowiec
"Każde przedsiębiorstwo, którego działalność obejmuje przewóz towarów niebezpiecznych, związane z nim pakowanie, załadunek, napełnianie lub rozładunek, powinno wyznaczyć jednego lub więcej doradców do spraw bezpieczeństwa w transporcie towarów niebezpiecznych, odpowiedzialnego za wspieranie działań zapobiegających zagrożeniem dla osób, mienia i środowiska, związanych z taką działalnością" 1.8.3.1 Adr
Zgodnie z ustawą o przewozie towarów niebezpiecznych z dnia 19 sierpnia 2011 r. - art. 15 nakłada na uczestników przewozu towarów niebezpiecznych obowiązek wyznaczenia co najmniej jednego doradcy do spraw bezpieczeństwa przewozu towarów niebezpiecznych (doradcę ADR - DGSA).
Odbieramy Telefonu od 10.00 - 22.00