Urządzenie pracujące w trzech płaszczyznach przesuwu z mechanizmem podnoszenia i opuszczania oraz elementem chwytającym w postaci zawiesia hakowego, trawersu, itp.
Udział w Kurs suwnice, wciągniki i wciągarki Żory oznacza nabycie specjalistycznej wiedzy, praktycznych umiejętności w zakresie obsługi urządzeń dźwignicowych oraz niezbędnych kwalifikacji do pracy jako operatorów suwnic/cięgników – nauka pod względem zaliczenia egzaminu UDT.
– Przepisy prawne dotyczące eksploatacji i obsługi suwnic
– Podstawowe definicje oraz rodzaje i charakterystyka urządzeń transportu bliskiego
– Charakterystyka udźwigu oraz zasady stateczności suwnic
– Zasada działania oraz budowa części mechanicznej i elektrycznej suwnic i jej mechanizmów
– Urządzenia zabezpieczające
– Osprzęt przeładunkowy suwnicy : rodzaje, budowa, zastosowanie oraz udźwig zawiesi
– Zasady eksploatacji, w tym bezpieczna obsługa suwnic
– Postępowanie w razie wypadku i awarii
– Zajęcia praktyczne
Zakończeniem Kurs suwnice, wciągniki i wciągarki Żory jest państwowy egzamin przed właściwą dla danego rejonu komisją Urzędu Dozoru Technicznego.
Wydawane uprawnienia w postaci zaświadczeń kwalifikacyjnych są terminowe i zezwalają na obsługę suwnic określonego typu, zgodnie z odbytym kursem.
"Każde przedsiębiorstwo, którego działalność obejmuje przewóz towarów niebezpiecznych, związane z nim pakowanie, załadunek, napełnianie lub rozładunek, powinno wyznaczyć jednego lub więcej doradców do spraw bezpieczeństwa w transporcie towarów niebezpiecznych, odpowiedzialnego za wspieranie działań zapobiegających zagrożeniem dla osób, mienia i środowiska, związanych z taką działalnością" 1.8.3.1 Adr
Zgodnie z ustawą o przewozie towarów niebezpiecznych z dnia 19 sierpnia 2011 r. - art. 15 nakłada na uczestników przewozu towarów niebezpiecznych obowiązek wyznaczenia co najmniej jednego doradcy do spraw bezpieczeństwa przewozu towarów niebezpiecznych (doradcę ADR - DGSA).
Odbieramy Telefonu od 10.00 - 22.00